Hírek
2020. Január 26. 08:12, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Összesen 460 körözött embert fogtak el tavaly
Az elmúlt évben 460 körözött embert fogtak el a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) munkatársainak felderítő munkája révén
- közölte Sulányi Vilmos, a BRFK célkörözési osztályának vezetője szombaton budapesti sajtótájékoztatón.
Sulányi Vilmos a múlt évi tevékenységükről szóló beszámolójában elmondta: a célkörözési egység a "fejvadász munkához" hasonló tevékenységet végez, az érvényben lévő körözéseket figyeli, és megpróbálja felderíteni a keresett embereket.
A nagyszámú elfogás annak köszönhető, hogy sikerült koncentrálni az erőket, illetve kísérleti jelleggel bevezették az Aratás fedőnevű akciókat. Ezek lényege, hogy az utcai akciók helyett a körözöttek felderített tartózkodási helyein jelentek meg az elfogó egységek - mondta el Sulányi Vilmos hozzátéve: a legsikeresebb ilyen akciójuk során két hét alatt hatvan embert kerítettek elő és fogtak el.
A módszereikről általánosságban azt mondta, hogy azok "nagyon csalafinták". Példaként említette, hogy a rendőrök vevőnek jelentkeztek egy körözött ember internetes hirdetésére, majd az adásvételkor elfogták.
A rendőrök az adásvételkor megjelent élettársát is elfogták, mert ellene is körözés volt érvényben - közölte Sulányi Vilmos.
Elmondta, a legtöbb körözést (19) K. Márió ellen adták ki, akit külföldön fogtak el.
Sulányi Vilmos megjegyezte azt is, volt olyan körözött ember, akit egy ház tetőrészében kialakított rejtekhelyen találtak meg.
Beszélt még arról is, hogy tavaly kétszer tartották meg a Rajtaütés elnevezésű akciójukat, amelynek során egyszerre hatvan rendőr szállta meg a Nyugati pályaudvart, és megpróbálták kiemelni a bűnelkövetőket.
A húsz perig tartó akciók során három-három körözött embert fogtak el - közölte Sulányi Vilmos.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.
2026. Január 07. 07:50, szerda | Belföld
Havazás - Meteorológia: keleten várható jelentős havazás
Szerdán keleten várható jelentős havazás, csütörtök reggelig további 10-20 centiméter friss hó várható, ezért a HungaroMet Zrt. szerdára több keleti vármegyére másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki.
2026. Január 06. 07:20, kedd | Belföld
NAV: januártól számos kedvező adóügyi változás lépett életbe
Januártól nemcsak a harminc év alattiak teljes szja-mentessége lépett életbe, hanem a negyven év alatti kétgyermekes anyák is beléptek az szja-mentes körbe, és emelkedett a családi adókedvezmény összege.
