Városlista
2025. április 8, kedd - Dénes

Hírek

2012. Május 06. 07:03, vasárnap | Belföld
Forrás: mno.hu / MTI

Pénzt adnak a parlagfű ellen

Pénzt adnak a parlagfű ellen

Parlagfű-mentesítési pályázatot hirdetett a Jász-Nagykun-Szolnok megyei önkormányzat.

Az akciók, rendezvények szervezésére, eszközbeszerzésre az erre a célra létrehozott pénzügyi alapban összegyűlt több mint 8,4 millió forint szolgál – közölte Galó Anita, a megyei önkormányzati hivatal irodavezető-helyettese.

A rendelkezésre álló összeghez a megyei önkormányzat 6 millió forinttal járult hozzá. Szolnok megyei jogú város és további 53 település önkormányzata a lakosságszám arányában pedig több mint 2,4 millió forintot fizetett be. A megyei önkormányzat a jelzett 6 millió forintot tavalyi pénzügyi maradványából biztosította, abban a reményben, hogy ezt a pénzt a Vidékfejlesztési Minisztériumtól később visszakapja – tette hozzá Galó Anita.

A parlagfű-mentesítéshez pályázatot nyújthatnak be az alaphoz csatlakozó 53 településről az önkormányzatok, oktatási intézmények, illetve környezetvédelmi tevékenységet folytató vállalkozások, civil szervezetek. A pályázatok a megyei főjegyzőhöz május 21-ig küldhetők be.

Pályázni lehet a település lakosainak bevonásával egy- vagy többnapos parlagfűirtási akciók megszervezésére, ezek keretében tájékoztató előadások tartására, valamint a gyomnövény-mentesítéshez szükséges eszközök, védőfelszerelések beszerzésére. A nyertes pályázók költségeik 75 százalékát, maximum 375 ezer forintot kaphatnak vissza nem térítendő támogatásként.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 08. 09:02, kedd | Belföld

Egyre többen élnek vissza a NAV nevével

Egyre többen élnek vissza a NAV nevével. A NAV a honlapján nemcsak a legfontosabb információkat teszi közzé, hanem azoknak az sms-eknek, e-maileknek a képét is, amelyekkel a leggyakrabban próbálkoznak a csalók.

2025. Április 08. 07:51, kedd | Belföld

Szlovákia a száj- és körömfájás betegség miatt ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon

A haszonállatok egy részét sújtó száj- és körömfájás betegséggel összefüggésben Szlovákia keddtől ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon

2025. Április 08. 07:50, kedd | Belföld

Nagy István: nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen

Nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen - hangsúlyozta Nagy István agrárminiszter az állategészségügyi operatív törzs ülését követő sajtótájékoztatón hétfőn Mosonmagyaróv

2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.