Városlista
2025. október 4, szombat - Ferenc

Hírek

2018. Június 23. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

Pörög a magyar sörpiac a vb és a meleg miatt

Pörög a magyar sörpiac a vb és a meleg miatt

Az oroszországi labdarúgó-világbajnokság és a nyári meleg együttes katalizátorként hat a kereslet növekedésére a magyar sörpiacon - írja pénteki számában a Világgazdaság.

"Csúcsra jár a termelés és a logisztika is" - mondta a lapnak Schillinger Attila, a Magyar Sörgyártók Szövetségének (MSSZ) elnöke. Mindez előrevetíti, hogy a magyar piacon az elmúlt években tapasztalt 2-4 százalékos növekedés a felső értékhez közelítve maradhat fenn, és folytatódhat a prémiumsörök térnyerése.

Tavaly 105 cég foglalkozott sörgyártással a Nemzeti Cégtár adatai szerint, együtt 145 milliárd forint árbevételt értek el.

A sörgyártók szövetsége szerint a tagjaik által befizetett áfa tavaly 21 százalékkal 26,8 milliárd forintra nőtt, az iparág összes adó- és járulékbefizetései pedig meghaladták a 77 milliárd forintot.

A Világgazdaság arról is írt, hogy a söripart csak korlátozottan érintheti a "chipsadó" várható emelése: csupán egyes ízesített sörök és ciderek esetében nőhet a népegészségügyi termékadó.

Címkék: meleg, sör, vb, világbajnokság

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 04. 09:11, szombat | Belföld

Orbán Viktor: az európai háborús stratégia egy délibáb

Az európai háborús stratégia tévedésen alapul, egy délibáb, össze fog omlani, súlyos következményei lesznek - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

2025. Október 04. 09:10, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: a Rheinmetall modern védelmi ipari központot létesít Zalaegerszegen

A Rheinmetall modern védelmi ipari fejlesztési és mérnöki központot létesít Zalaegerszegen nagyjából 3,7 milliárd forintos beruházással, nyolcvan, magas képzettséget igénylő munkahelyet teremtve

2025. Október 03. 07:01, péntek | Belföld

Energiaügyi államtitkár: 20 százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására

Húsz százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására - jelentette ki az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára csütörtökön Szegeden.