Városlista
2026. augusztus 7, péntek - Ibolya

Hírek

2019. Március 05. 12:02, kedd | Belföld
Forrás: police.hu

Postaládákban robbantott petárdákat egy rábakecöli fiú

Postaládákban robbantott petárdákat egy rábakecöli fiú

Garázdaság miatt indult eljárás egy 17 éves fiatal ellen, aki még újév napján petárdázott Rábakecölön. Vádemelési javaslattal befejezte az ügy vizsgálatát a kapuvári rendőrség.

Rábakecölön szilveszterkor, illetve újév napján két lakóház postaládája rongálódott meg, mivel azokban valaki petárdát robbantott fel – kapta a bejelentést még január másodikán a Beledi Rendőrörs. A járőrök rövid időn belül beazonosították és elfogták a petárdázó fiatalt, akinél további 8 pirotechnikai eszközt is találtak, amiket lefoglaltak.

A 17 éves fiút a Kapuvári Rendőrkapitányságra előállították, majd a nyomozók garázdaság vétségének megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki. A fiatalkorú elismerte a bűncselekmény elkövetését és kihallgatása során elmondta, hogy a tűzijátékot akarta megnézni a falu központjában és az odavezető úton dobálta el a petárdákat, amelyekből kettő egy-egy lakóház levelesládájába is jutott, így azokat ott robbantotta fel.

A nyomozás vizsgálati szakaszában a Kapuvári Rendőrkapitányság a szükséges eljárási cselekményeket elvégezte és az iratokat a minap átadta az illetékes járási ügyészségnek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 07. 13:00, péntek | Belföld

Olajszállítási szerződést kötött a Janaf és a Mol

A horvát olajvezeték-üzemeltető Janaf és a Mol-csoport megállapodást kötött 2,05 millió tonna nyersolaj szállításáról 2026-ra - közölte a horvát társaság csütörtökön.

2026. Augusztus 07. 10:00, péntek | Belföld

Gajdos László: nem ment szabadságra a vízügyi államtitkár

Az élő környezetért felelős miniszter visszautasította a Fidesz-frakció állítását, miszerint Kelemen Ágnes, a tárca vízügyi és klímapolitikáért felelős államtitkára szabadságra ment volna a válsághelyzet idején.

2026. Augusztus 07. 07:08, péntek | Belföld

Ősszel elindulhat a személyforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon

2026. Augusztus 07. 07:06, péntek | Belföld

Kormányszóvivő: két részletben érkezik az iskolakezdési támogatás, nem kell igényelni

A két részletben érkező iskolakezdési támogatás automatikus, nem kell igényelni, és nem terheli semmiféle adó - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.