Városlista
2026. január 26, hétfő - Vanda

Hírek

2017. November 08. 07:35, szerda | Sport

Quadra fel, avagy irány a 2018-as Shorttrack szezon!

Quadra fel, avagy irány a 2018-as Shorttrack szezon!

Interjú Negyedi Ferivel a 2018-as Shorttrack szezon előtt.

Kedves Feri, kérlek mutatkozz be a portál olvasóknak, hogy te mikor öltötted fel a versenyzői mezed és azóta mi történt.

Először offroad autóztam és motoroztam, majd barátaim a QuadFamily jóvoltából, 2005-ben átugrottam egy versenyquadra.

Minden kezdet nehéz, de 2007-ben már az élvonalban száguldottam Kazár Miki és Kunkli Tivadar között. Később Magyar Nemzeti Bajnok lettem, és azóta sem adom olcsón a bőröm.

2014-ben a döglődő Quadsportot megpróbáltam erősíteni verseny szervezéssel, és versenyzői kapcsolattartással. Sikerült, azóta számos versennyel járultam hozzá a sportunk fejlődéséhez. Shorttrack versenyzők szép számmal képviselik magukat autocross versenyeinken idén 10 fő alatt nem volt nevező. Megalakítottuk egyesületünk a Monori Autó Motor Quad Sport Egyesületet.

2018-ban nagy fába fogod vágni a fejszét a csapatoddal.

Shorttrack Országos verseny sorozatot bajnokságot fogtok rendezni. Ez hány versenyt is fog jelenteni?

- Igen, nyolc versenyt tervezünk.

A helyszínekről lehet-e tudni infót?

- Dömsöd, Monor és Kecel, ahol kitűnő körülmények között versenyezhetünk majd. Van, ami tárgyalás alatt van, illetve hasonló adottságokkal keresünk még helyszínt ezúton is.

Miért éppen shorttrack?

- Quados szemszögből nézve az országunk leg életképesebb versenyzési formája. Ugratók nélküli széles pályák könnyen betanulhatóak, azután jöhet a fullgáz, így a Profik és Amatőrök egyaránt sikerélménnyel távoznak adrenalin dús versenyeinkről.

Mit is jelent a shorttrack?

- Esetünkben egy gyorsasági quadversenyt, amit autocross szabályok szerint vezénylünk.

Hány éves kortól lehet majd nevezni a versenyekre és miként lehet nevezni rájuk?
- 14 év felett bárki nevezhet, a helyszínen. Aki pedig a versenysorozaton részt szeretne venni az előnevezhet e-mailban a mamqsrt@gmail.com címen.
Lehet-e "eldobni" majd versenyt, vagy minden futamon részt kell majd venni?

- Egy versenyt lehet kihagyni, hiszen egyszer mindenkinek lehet valami jobb dolga vagy jóljöhet, ha lerobban a gép.

A shorttrackon belül milyen kategóriák vannak?

- Prestige a profiknak, Open1 a félprofi haladóknak, és Open2 a kezdőknek.
Mivel tudnád bíztatni a kezdőket?

- Amatőrök többnyire, kipróbáljuk, felkiáltással jönnek és visszatérnek. Később belőlük lesznek a Profik. Ha a régiójukban van lehetőségük bárhova nevezni, menjenek. Szükség van a falu széli kergetőzésre, az úgynevezett "gulyás kupára", mert innen indul útjára a versenyszellem.

Lesz-e csapatbajnokság, vagy csak egyéniben indulhatnak majd a versenyzők?
- Egyéni értékelés adott. Amennyiben versenyzőink párokat alkotva külön neveznek nálunk úgy tudjuk értékelni csapatként is őket.

Mely hónapokban szeretnél rendezni OB-t?

- Április hónaptól októberig, minden hónapban lesz alkalmuk megméretni magukat.
Milyen jellegű díjazásra lehet számítani?

- Az első három versenyzőt serleggel a többieket éremmel díjazzuk. Az év végén pedig mindenki névre szóló serleget kap.

- Hajósi Miklós -

Címkék: quad, Sport

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 26. 07:00, hétfő | Sport

A Győr több mint húsz év után nyert az FTC vendégeként

Az őszi bajnok Győr hátrányból fordítva 3-1-re győzött a címvédő Ferencváros vendégeként a labdarúgó Fizz Liga 19. fordulójának vasárnap esti rangadóján.

2026. Január 26. 06:59, hétfő | Sport

Férfi vízilabda Eb - Ezüstérmes a magyar válogatott

Ezüstérmesként zárt a magyar válogatott a belgrádi férfi vízilabda Európa-bajnokságon, Varga Zsolt együttese a vasárnapi döntőben 10-7-e vereséget szenvedett a házigazda és olimpiai bajnok szerb csapattól.

2026. Január 25. 08:37, vasárnap | Sport

Futsal Eb - Sporttörténeti győzelemmel kezdett a magyar válogatott

A magyar válogatott első mérkőzésén 4-2-re legyőzte Lengyelországot szombaton, a lett-litván-szlovén közös rendezésű futsal Európa-bajnokságon.