Városlista
2025. augusztus 29, péntek - Beatrix

Hírek

2017. Július 02. 18:41, vasárnap | Sport
Forrás: mti

Red Bull Air Race - Kirby Chambliss nyert Budapesten

Red Bull Air Race - Kirby Chambliss nyert Budapesten

Az amerikai Kirby Chambliss győzelmével ért véget a Red Bull Air Race műrepülő világbajnoki sorozat budapesti futama.

Az 57 éves pilóta mögött a szombati időmérőt megnyerő kanadai Pete McLeod lett a második, a harmadik helyen pedig az összetett pontversenyben éllovas, japán Muroja Josihide végzett. Chambliss 2004 után másodszor diadalmaskodott a magyar fővárosban.

A vasárnapi futamon a 14 résztvevő egyenes kieséses rendszerben versenyzett egymással, mégpedig úgy, hogy a kvalifikációs időeredményük alapján párokba rendezték őket (1-14, 2-13, 3-12 ... 7-8), és a hét győztes, valamint a vesztesek közül a legjobb időeredménnyel célba érő pilóta jutott be a negyeddöntőbe. A legjobb négy versenyét a Duna Margit-híd és Lánchíd közötti szakaszán rendezték.



A budapesti volt a nyolcállomásos vb-sorozat negyedik állomása.
A végeredmény:
---------------
1. Kirby Chambliss (amerikai) 1:00.632 p
2. Pete McLeod (kanadai) 1:00.740
3. Muroja Josihide (japán) 1:01.188

Az összetett állása:
1. Muroja 39 pont, 2. Martin Sonka (cseh) 37, 3. McLeod 26, 4. Chambliss 25

Címkék: air race, budapest, red bull

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 28. 07:48, csütörtök | Sport

BL-selejtező - Nyert a Ferencváros, de nem jutott be a BL főtáblájára

Robbie Keane, a Ferencváros vezetőedzője szerint az azeri Qarabag megérdemelten jutott tovább csapatával szemben a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező utolsó fordulójában.

2025. Augusztus 27. 08:01, szerda | Sport

Magyar labdarúgó-válogatott - Négy játékos első alkalommal tagja a keretnek

Lukács Dániel, Molnár Rajmund, Tóth Barna és Ötvös Bence először kapott meghívót a magyar labdarúgó-válogatott keretébe, amely a szeptemberben sorra kerülő, írek és portugálok elleni világbajnoki selejtezőkre készül.

2025. Augusztus 26. 07:44, kedd | Sport

MOL Magyar Kupa - A Paks Szajolra, az FTC Szarvaskendre utazik

A címvédő Paksi FC a Szajol, a 24-szeres győztes Ferencváros pedig a szintén megyei első osztályú Szarvaskend otthonába utazik a labdarúgó MOL Magyar Kupa harmadik fordulójában, amelynek tétje a legjobb 32 közé kerülés.

2025. Augusztus 25. 07:52, hétfő | Sport

Labdarúgó NB I - Az MTK legyőzésével már a Paks az első

A Paks idegenben nyert 3-2-re az MTK Budapest ellen a labdarúgó Fizz Liga ötödik fordulójának vasárnapi egyetlen mérkőzésén, és átvette a vezetést a tabellán.