Hírek
2011. Augusztus 09. 14:19, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
Régi ismerős csilingel a budapesti utcákon
Az első FVV csuklós villamos ötven éve, 1961-ben állt forgalomba Budapesten.
A BKV jogelődje, a Fővárosi Villamos Vasút által gyártott járművek – közismertebb nevén a Bengálik – 1983-ban közlekedtek utoljára a fővárosban. Arról azonban, hogy mindannyian végleg nyugdíjba vonultak volna, szó sincs. Debrecenben manapság is napi szinten használják őket, Szegeden pedig tartalék járművekként várnak bevetésre, míg Miskolcon nosztalgiajáratként találkozhatunk velük.
A budapesti villamoshálózat jövőre lesz 125 éves. Az évforduló előtt nosztalgiajáratok indításával tiszteleg a BKV Zrt. A meglévő favázas kocsik és az UV villamos mellett 28 évnyi távollét után újra a fővárosba érkezik a cívisvárosban szolgálatot teljesítő 492-es – a BKV kötelékében az egykori 1233-as – pályaszámú FVV csuklós villamos is. A debreceni utasoktól ünnepélyes keretek között elbúcsúzó, frissen festett, megújult Bengáli az idén kora ősztől egy éven át vendégeskedik a fővárosban. Ez idő alatt többször találkozhatnak majd az ötvenes éveket idéző lekerekített formájú villamossal és a BKV tulajdonában lévő nosztalgiakocsikkal az utasok Budapest villamosvonalain.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 10. 14:00, szerda | Belföld
Karácsony Gergely: jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni
Jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni - mondta a főpolgármester egy szakmai fórumon, kedden Budapesten.
2026. Június 10. 09:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: történelmi jelentőségű törvénycsomagot nyújtottak be az Országgyűlésnek
2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld
OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot
Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.
2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld
Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel
Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.
