Városlista
2025. július 1, kedd - Annamária

Hírek

2012. Június 15. 05:00, péntek | Külföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Óriási, 10 ezer fős létszámleépítésre készül a Nokia

Óriási, 10 ezer fős létszámleépítésre készül a Nokia

Jelentős változtatásokat jelentett be a Nokia, a 10 ezer főt érintő létszámleépítésen túl a vezetőségi tagok terén is lesznek mozgások, ezen kívül pedig kicsit több, mint egy év alatt harmadszor is csökkentették a profitra vonatkozó kilátásokat.

A finn mobilgyártó évek óta hanyatlik, nem újdonság, hogy a piaci versenyben jelenleg az Apple és a Google is megelőzi őt. A Nokia a Microsofttal kötött szerződéstől, ezáltal pedig a Windows Phone 7 operációs rendszerrel piacra dobott készülékeitől várja a fordulatot, a mai adatok alapján azonban erre még várni kell - írják a Quaestor elemzői.

A vállalat 10 ezer dolgozójától válik meg, ezt a következő év végéig kívánják végrehajtani. Ez is része a Nokia költségcsökkentő programjának, 2013-ra 1,6 milliárd eurós kiadáscsökkentést terveznek. Ezen kívül gyárakat zárnak be Finnországban, Németországban és Kanadában is, valamint három vezető is távozik jelenlegi pozíciójából.Az előző hónapban a Fitch és a Standard & Poor’s is bóvliba vágta a Nokiát, a Moody’s-nál még csak közel került ehhez a finn cég.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 27. 07:20, péntek | Külföld

27-ből 26 tagállam támogatja Ukrajna uniós tagságát

Huszonhat európai uniós tagország állam-, illetve kormányfője szerint az Európai Bizottságnak fel kellene gyorsítania Ukrajna uniós csatlakozási folyamatát

2025. Június 26. 07:27, csütörtök | Külföld

Rekordmennyiségű esőzések és árvizek sújtják Délnyugat-Kínát, több tízezer embert evakuáltak

Hétfő óta többévtizedes rekordot megdöntő áradások sújtják Délnyugat-Kína egyes térségeit, számos településről már több mint 80 ezer embert evakuáltak a hatóságok - jelentette a kínai állami média.

2025. Június 25. 07:14, szerda | Külföld

Izrael tartózkodott a további iráni válaszcsapásoktól Trump kérésére

Izrael tartózkodott a további iráni támadásoktól Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök és Donald Trump amerikai elnök beszélgetése nyomán kedden - jelentette a miniszterelnöki hivatal.