Hírek
2011. Szeptember 03. 07:41, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress
Sosem gyilkolt juhokat a tasmán tigris

75 éve, hogy elpusztult a thylacine nevű faj utolsó ismert példánya.
A tasmán tigrisként emlegetett különleges erszényes ragadozó ellen az ausztrál gazdák azért indítottak hajtóvadászatot, mert meg voltak győződve arról, hogy juhaikra vadászik - a legfrissebb kutatások szerint azonban az állat képtelen lett volna elejteni egy kifejlett birkát.
A furcsa erszénye húsevő utolsó ismert példánya egy hím volt, amely a Ben névre hallgatott, és amely a tasmániai Hobart Állatkertben pusztult el 1936-ban. A faj egykoron benépesítette egész Ausztráliát és Új-Guineát, az európai telepesek megjelenése után azonban élettere egyre zsugorodott, a 19. század végére pedig már kizárólag Tasmániában élt néhány példány belőlük.
Sorsát az a hiedelem pecsételte meg, amely szerint előszeretettel vadászott juhokra - ez volt az oka annak, hogy az ausztrál gazdák hajtóvadászatot indítottak ellene, és végül teljesen ki is pusztították. Márpedig a tudósok szerint az állat képtelen volt elejteni egy kifejlett juhot - írja a Journal of Zoology.
A tasmán tigris állkapcsának elemzése során ugyanis megállapították, hogy az túl gyenge lett volna ahhoz, hogy segítségével az állat megöljön egy juhot - még egy bárány elejtése is nagy erőfeszítésébe került volna. Az erszényes a szakértők szerint nagy valószínűséggel apró rágcsálókkal táplálkozott - ez pedig azt jelenti, hogy sok más fajhoz hasonlóan ez a különleges állat is a céltalan emberi erőszak áldozata lett.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 15. 07:34, kedd | Belföld
Duna House: márciusban az árak már fékezték a keresletet az ingatlanpiacon
Márciusban az árak már fékezték a keresletet az ingatlanpiacon - közölte a Duna House hétfőn az MTI-vel.
2025. Április 15. 07:33, kedd | Belföld
Szallas.hu: a hazai vendégek többnyire 1-2 éjszakás foglalással utaztak belföldön az első negyedévben
Hosszú hétvége híján főként rövid, 1-2 éjszakás belföldi utazásokat választottak a hazai vendégek az év első három hónapjában - derül ki a Szallas.hu friss adataiból.
2025. Április 15. 07:28, kedd | Belföld
OGY - Elfogadták az alaptörvény tizenötödik módosítását
Elfogadta Magyarország Alaptörvényének tizenötödik módosítását az Országgyűlés hétfőn.
2025. Április 14. 07:48, hétfő | Belföld
Változékony idő várható a héten, de Húsvétvasárnap már ismét enyhe, napos, tavaszi időre kell készülni
A hét első felében még erősen felhős, borult lesz az ég, többfelé lehet eső, saras eső, majd csökken a csapadék esélye, melegedés kezdődik és a hét közepén akár 26-27 Celsius-fok is lehet a legmelegebb órákban.