Hírek
2011. Július 06. 07:13, szerda |
Külföld
Forrás: HírTV
Össztűz zúdul a dánokra
Európa-szerte bírálták a dán kormányt a határellenőrzés visszaállítása miatt. A hatóságok a Svédországgal közös határon már ellenőriznek és hamarosan a német határon is visszaállítják a határőrbódékat.
Dán határőrök várják a műszak kezdetét a német határnál. A koppenhágai kormány előbb a svéd határszakaszon állította vissza az ellenőrzést, majd a német határon is megkezdték a határbódék felállítását. Az útleveket ugyan nem vizsgálják, a Dániába tartó utasokat és poggyászaikat viszont szúrópróbaszerűen ellenőrzik.
Az intézkedést a bevándorlásellenes Dán Néppárt nyomására vezette be a kormány: a bűnözés és az illegális bevándorlás visszaszorítására hivatkozva. A schengeni megállapodás lehetővé teszi, hogy ideiglenes jelleggel, valamely rendkívüli helyzetre tekintettel visszaállítsák az ellenőrzést.
Az Európai Bizottság és Németország is figyelmeztette Koppenhágát, hogy tartsa tiszteletben az áruk és személyek szabad áramlását biztosító Schengeni egyezményt. Brüsszel vizsgálatot indít. (lm)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. Február 05. 07:46, szerda | Külföld
Donald Trump megszüntetette az amerikai részvételt az ENSZ Emberi Jogi Tanácsában és az UNESCO-ban
Donald Trump elnök rendeletet írt alá kedden az Egyesült Államok részvételének megszüntetéséről az ENSZ Emberi Jogi Tanácsában, valamint tagságának megszüntetéséről az ENSZ Nevelésügyi, Tudományos és Kulturális Szervezetében (UNE
2025. Február 05. 07:40, szerda | Külföld
Izraeli-palesztin - Donald Trump: az Egyesült Államok átvenné a Gázai övezetet
Az Egyesült Államok átvenné a Gázai övezetet - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök kedden Bejámin Netanjahu izraeli miniszterelnökkel tartott sajtótájékoztatóján, Washingtonban.
2025. Február 04. 07:38, kedd | Külföld
NATO-főtitkár: az európai védelem az Egyesült Államok nélkül nem fog működni
2025. Február 03. 06:00, hétfő | Külföld
Donald Trump végig viszi a Mexikóval, Kanadával és Kínával szemben már bejelentett vámokat
Az Egyesült Államok február 4-től, keddtől alkalmazni fogja a Mexikóval, Kanadával és Kínával szemben korábban bejelentett vámokat - olvasható Donald Trump elnök helyi idő szerint szombati keltezésű rendeletében.