Hírek
2011. Szeptember 09. 07:17, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
Startol az elektronikus Diákhitel-ügyintézés
A jövőben a Diákhitel Központ ügyfelei elektronikus úton is intézhetik a Diákhitellel kapcsolatos ügyeiket a Társaság újonnan indított Diákhitel Direkt szolgáltatásán keresztül.
A változással párhuzamosan dinamikus, izgalmas, fiatalos, új arculat fogadja a www.diakhitel.hu honlap látogatóit. Az érvényes szerződéssel rendelkező diákhitelesek egy kattintással igényelhetik az online ügyintéző-felületet a biztonságos www.diakhiteldirekt.hu oldalon.
Az új direkt kapcsolat lehetővé teszi az adatváltozások bejelentését, egyenleg-lekérdezést, vagy a hitel összegével kapcsolatos változások ügyintézését a világhálón keresztül. Az új diákhitelesek számára a hiteligényléssel egy időben nyílik mód a Diákhitel Direkt szerződés megkötésére. A Diákhitel Direkt szerződést - a személyazonosság igazolása miatt -, személyesen kell benyújtani az ügyintézésben közreműködő bank- és takarékszövetkezeti fiókokban, postahivatalokban vagy felsőoktatási intézményekben. A benyújtási helyek listája a Társaság http://www.diakhitel.hu/honlapján megtalálható.
A rendszert az ügyfelek már most élesben tesztelhetik, hiszen aktuális a tanév első hiteligénylésének határideje, szeptember 15-e. Azok a hallgatók, akik még soha nem kértek Diákhitelt, de már októberben szeretnének pénzhez jutni, eddig a határidőig kell, hogy leadják kérelmeiket. Akik korábban már részesültek Diákhitelben, azoknak nem kell újra igényelniük, viszont minél hamarabb be kell jelentkezniük tanintézetükbe, ugyanis csak az aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkező hallgatók kaphatják meg hitelüket már az első folyósításkor. Ősszel az első folyósítási nap október 14-én lesz.
A trendi arculat és az elektronikus ügyintézés mellett számos tartalmi változás is megkönnyíti a diákhitelesek életét. Nyártól hatályos a törlesztőrészlet mérséklésének lehetősége maximum 24 hónapos időtartamra; bővült az engedményezés esetköre: a korábbiakon túl kollégiumi díjra, külföldi részképzés finanszírozására, egyéb költségtérítés-köteles tevékenységekre, képzésekre is utalható közvetlenül az intézménynek az engedményezett összeg. A célzott kamattámogatás (CKT) kedvezményének egyszerűsített bírálati rendje 2012. január 1-jén lép hatályba. A Diákhitellel rendelkező TGYES-en, GYES-en és GYED-en lévő kismamák közvetlenül a Diákhitelnél kérhetik a jogosultság megállapítását. A CKT lényege, hogy a kedvezményezett időszak alatt a Diákhitel kamatterheit átvállalja az állam.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 13. 07:09, szombat | Belföld
NAV: év végéig érdemes a kisvállalati adót választani
Jövőre még több cég választhatja a kisvállalati adót (kiva), ugyanis megduplázódik a belépési határ.
2025. December 13. 07:08, szombat | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: teljessé vált a magyar harckocsiflotta
A 44. Leopard harckocsi megérkezésével teljessé vált a magyar harckocsiflotta - mondta a honvédelmi miniszter a Magyar Honvédség Klapka György 1. Páncélosdandár laktanyájában Tatán pénteken.
2025. December 12. 07:42, péntek | Belföld
A hétvégén is enyhe, de borult idő várható
A hétvégén is folytatódik az enyhe, de jellemzően borult, párás, olykor tartósan ködös idő, helyenként szitálás is előfordulhat.
2025. December 12. 07:30, péntek | Belföld
Erkölcsi iránytű, tiszta gondolkodás és állhatatos szív - jellemezte Vitályos Eszter a közmédiát
Átadták a közmédia legrangosabb szakmai díjait.
