Városlista
2025. május 5, hétfő - Györgyi

Hírek

2019. Július 16. 05:00, kedd | Külföld
Forrás: mti

Súlyos vasúti baleset történt Franciaországban, gyerekek is meghaltak

Egy nő és három gyerek életét vesztette hétfőn egy vasúti átjárónál történt balesetben Franciaország észak-keleti részén, ahol egy vonat elsodort egy, a vasúti pályán álló kocsit, amelyben az áldozatok ültek

- közölték az illetékes hatóságok. A balesetben a vonaton utazók közül négyen könnyebben megsérültek, míg a mozdonyvezető sokkos állapotba került a francia vasúttársaság, az SNCF közlése szerint.

"Úgy tűnik, hogy a személyautó akkor ment neki a lezárt sorompónak, amikor a vonat éppen arra haladt" - mondta Philippe Maussire, a balesethez közeli Avenay-Val-d'Or település polgármestere a francia sajtónak.

A polgármester elmondta: a gépkocsivezető óvodai kisegítő volt, és három kisgyereket szállított az autójában.

A rendőrség a baleset körülményeinek részletezése nélkül, közleményben megerősítette, hogy a balesetnek négy áldozata, egy nő és három gyerek, valamint négy könnyebb sérültje van.

Az ügyet a kelet-franciaországi Reims ügyészsége vizsgálja.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 05. 07:56, hétfő | Külföld

Izrael nagyszabású gázai hadműveletre készül tartalékosok tömeges mozgósításával

Az izraeli hadsereg (IDF) szombat éjjel bejelentette, hogy több tízezer azonnali behívót küldött ki a tartalékosoknak az iszlamista Hamász terrorszervezet ellen a Gázai övezetben jövő hétre tervezett hadművelethez.

2025. Május 03. 08:08, szombat | Külföld

A horvát kormány újabb árintézkedésről fogadott el határozatot

A horvát kormány pénteken újabb árintézkedésről fogadott el határozatot a fogyasztók nagyobb védelme és a jobb átláthatóság érdekében - közölte Ante Susnjar gazdasági miniszter a kabinet ülését követően.

2025. Május 02. 09:43, péntek | Külföld

Fehér Ház: teljes mértékben az együttműködésen alapul az amerikai-ukrán ásványkincs-kitermelést érintő partnerség

Az amerikai elnöki hivatal csütörtökön adott ki összefoglalót a szerdán aláírt szerződésről.