Hírek
2018. Április 15. 10:11, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - Fotó:Abdalrhman Ismail/Reuters
Szakértő szerint nem lesz világháború a szíriai konfliktusból
Elhúzódó válságra kell számítani Szíriában, de nincs akkora tétje a háborúnak, hogy abból egy újabb világégés robbanjon ki, és a szemben álló felek is el akarják ezt kerülni
- mondta Dezső Tamás asszirológus az M1 aktuális csatorna szombat esti műsorában.
A múlt szombati vegyi fegyveres támadásról szólva kiemelte, hogy annak hátteréről a nyugati szövetségesek titkosszolgálati úton már értesülhettek, ám perdöntő bizonyíték egyelőre nem került a nyilvánosság elé. Hasonló fegyverek bevetésére már többször volt példa az elmúlt években - tette hozzá.
Dezső Tamás megjegyezte, hogy Szíria etnikai és vallási törésvonalakon fekszik, a konfliktus mögött pedig ott áll többek között az Egyesült Államok, Oroszország, Törökország és Izrael is. Utóbbi legfőbb ellensége, Irán ráadásul Szírián keresztül akar kijutást szerezni a Földközi-tengerre - tette hozzá.
Hangsúlyozta, hogy a szíriai konfliktusban a felek nem közvetlenül, hanem a szíriai frontokon keresztül és a helyi erőket felhasználva küzdenek egymással, így Törökország elsősorban a helyi arabokat, az Egyesült Államok pedig a kurdokat támogatja.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld
Kármán András: bizalmat kapott Magyarország és a jelenlegi gazdaságpolitikai irány a három nagy hitelminősítőtől
Bizalmat kapott Magyarország és ezzel a jelenlegi költségvetési, gazdaságpolitikai irány is
2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld
Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán
A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt
2026. Június 07. 13:00, vasárnap | Belföld
Lannert Judit: az iskolai autonómia erősítésére és gyermekközpontú közoktatási irányításra van szükség
Az iskolai autonómia erősítésére, valamint főleg a gyermekközpontúságra és a kompetenciákra fókuszáló közoktatási irányítás létrehozására van szükség
2026. Június 07. 11:00, vasárnap | Belföld
Hegyi Zsolt: június 20-án indul a nyári főszezoni balatoni menetrend
Június 20-án indul, és a MÁV elektronikus rendszereiben hamarosan elérhető lesz a nyári főszezoni balatoni menetrend - jelentette be a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.
