Városlista
2026. június 21, vasárnap - Alajos

Hírek

2023. Március 18. 13:04, szombat | Belföld
Forrás: mti

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: magyar kézbe magyar fegyvert!

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: magyar kézbe magyar fegyvert!

Hosszútávú célunk, hogy magyar fejlesztésű fegyverek gyártásával, hazai beszállítói hálózattal rendelkezzünk, ami stratégiai fontosságú Magyarország biztonsága szempontjából - írta a honvédelmi miniszter.

A miniszter a bejegyzés szerint a Lőkísérleti Vizsgáló Osztálynál tett látogatást, Táborfalván.

Szalay-Bobrovniczky Kristóf a bejegyzéshez készített videójában azt mondta, Táborfalván tesztelik a Magyar Honvédségben rendszeresített kézifegyvereket, valamint a különböző védőeszközöket, amelyeket a rendőrség és a katonaság használ.

"Itt tesztelik azokat az eszközöket, amelyek hosszú évek óta tartó munkával hamarosan a Magyar Honvédségben rendszeresített magyar gyártmányú kézifegyverek lesznek. Pisztoly, golyószóró, gépkarabély, géppuska" - tette hozzá.

Megjegyezte: ezeket is magyar mérnökök fejlesztésével, Magyarországon fogják gyártani, és Táborfalván, a Lőkísérleti Vizsgálati Osztálynál fogják tesztelni.

"Ez a munka már zajlik. A békéhez erő kell, folytatjuk a munkát" - emelte ki.

Címkék: honvédség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 21. 11:00, vasárnap | Belföld

Hegedűs Zsolt: a jövő héten publikálják az orvosok közösségi médiahasználatának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást

Elkészült, a jövő héten publikálják az orvosok közösségi médiahasználatának és nyilvános online egészségügyi kommunikációjának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást

2026. Június 21. 10:28, vasárnap | Belföld

Múzeumok éjszakája - Magyar Péter: a magyar közlekedés végre új lendületet kaphat

Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter vezetésével a magyar közlekedés végre új lendületet kaphat - mondta Magyar Péter miniszterelnök a Közlekedési Múzeum új időszaki kiállításának megnyitóján szombaton.

2026. Június 21. 08:31, vasárnap | Belföld

Vb-2026 - A németek a ráadásban győzték le Elefántcsontpartot

2026. Június 21. 08:30, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: szeptember elején állhat fel a vagyonvisszaszerzési hivatal

Mégsem terjeszti be a kormány a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -Védelmi Hivatalról szóló javaslatot a jövő héten, először társadalmi egyeztetésre bocsátják - mondta a miniszterelnök az RTL Híradónak szombaton.