Városlista
2025. május 23, péntek - Dezső

Hírek

2012. Május 07. 07:13, hétfő | Külföld
Forrás: mno.hu / MTI

Százezrek nem jutnak vízhez

Százezrek nem jutnak vízhez

Már több mint 680 ezer ember számára gond a vízhez jutás Dél-Kínában – jelentette a kínai média a hétvégén.

Kuanghszi-Csuang (Guangxi Zhuang) autonóm terület Pajszo (Baise) városában 220 ezerre teszik azoknak a számát, akik tartálykocsiból, lajtos kocsikból kapják a vizet, illetve palackos ivóvíz fogyasztására kényszerülnek. A szárazság okozta vízhiány több mint 70 ezer haszonállatot is érint, a városhoz tartozó hat megyében eddig összesen 31 ezer hektár termőterületen okozott kárt.

A beszámolók szerint Kuanghszi északi részének ezen a vidékén 2–3 fokkal magasabb a hőmérséklet a szokásosnál, miközben 30–50 százalékkal kevesebb csapadék hullik az átlagosnál. A helyi vezetők erdőtüzektől tartanak.

A súlyos aszály által összesen 480 ezer ember, 187 ezer jószág és 55 ezer hektár mezőgazdasági terület érintett a szomszédos Kujcsou (Guizhou) tartomány 25 megyéjében – közölték a helyi katasztrófaelhárítók. Az érintett térségben több mint 100 ezer ember és 500 jármű szolgálja a lakosság ivóvízzel való ellátását. Az időjárás-előrejelzés ebben a régióban sem jósol csapadékot a következő hetekre.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 23. 07:33, péntek | Külföld

Az amerikai kormányzat megvonja a Harvard Egyetem jogát a külföldi diákok fogadására

Az amerikai kormányzat megvonja a Harvard Egyetem jogát a külföldi diákok fogadására részben \"terroristapártoló\" tevékenység miatt - közölte a belbiztonsági minisztérium csütörtökön.

2025. Május 23. 07:27, péntek | Külföld

Fehér Ház: a törvény teljes erejével lépnek fel a washingtoni zsidó múzeumnál történt gyilkosság elkövetőjével szemben

A törvény teljes erejével lép fel az amerikai igazságszolgáltatás a washingtoni izraeli nagykövetségi két alkalmazottja elleni gyilkosság elkövetőjével szemben

2025. Május 21. 07:28, szerda | Külföld

Giorgia Meloni XIV. Leó pápával egyeztetett, hogy a Szentszék legyen az orosz-ukrán béketárgyalások helyszíne

Giorgia Meloni olasz miniszterelnök telefonon egyeztetett XIV. Leó pápával, aki megerősítette, hogy a Vatikán készen áll fogadni az ukrajnai háborúban szembenálló felek közötti tárgyalásokat