Városlista
2025. július 8, kedd - Ellák

Hírek

2017. Szeptember 12. 05:00, kedd | Belföld
Forrás: mti

Szent Mihály-napi műsorfolyam a közmédiában

Szent Mihály-napi műsorfolyam a közmédiában

Szent Mihály-nap alkalmából egész napos műsorfolyammal, benne élő bejelentkezésekkel és stúdióbeszélgetésekkel várja a közönséget a közmédia október 1-jén.

Ötödik alkalommal szentel műsorfolyamot a Szent Mihály-napi rendezvényeknek, ünnepségeknek a közmédia - idézte fel az MTI-nek a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) nemzetiségi, külhoni és kiemelt projektek főszerkesztője.

Siklósi Beatrix emlékeztetett arra, hogy hagyományosan Szent Mihály napján hajtották vissza téli szállásaikra a Szent György napkor kiterelt állatokat, innen is ered, hogy Szent Mihály ünnepe a hazatérés, az otthonhoz való visszatérés napja.

A főszerkesztő elmondása szerint idén október 1-jén, vasárnap tartanak a közmédia csatornáin tematikus napot, kitekintéssel a pénteki és szombati eseményekre is. A nézők a közmédia szinte minden csatornáján: a Duna, a Duna World és az M1 televízióban, valamint a Kossuth és Petőfi Rádióban is nyomon követhetik majd a Szent Mihály-napi történéseket, de az előző napokban várhatóan a Petőfi tévé is kapcsolódik a műsorfolyamhoz.

Nemcsak élő bejelentkezések, hanem - akár az előző napi rendezvényekről is tudósító - riportok, bejátszások várják a nézőket, hallgatókat - árulta el Siklósi Beatrix, hozzátéve: a határon túl és a diaszpórában élő magyarokat is szeretnék bevonni az eseménybe. A Duna Televízióban október 1-jén, az esti főműsoridőben a Magyarország szeretlek! című műsort követően csaknem egyórás összefoglaló várható az ünnepi eseményekről - jegyezte meg.

Siklósi Beatrix beszámolt arról is, hogy számos polgármestertől érkezett már visszajelzés, de az MTVA még várja a rendezvényeket szervező, további települések jelentkezését a Szent Mihály-napi bejelentkezések és műsorok összeállításához.

A közmédia a nézők történeteire is kíváncsi, ők a holvagyotthon@mtva.hu email-címre küldhetnek fotókat, kisfilmeket, a hozzájuk tartozó történetekkel azokról a helyekről - például a nagypapa tölgyfájáról vagy az első csóknak helyet adó padról -, melyekhez fontos vagy szívhez szóló emlékek fűzik őket.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 08. 16:39, kedd | Belföld

NGM: júniusban ismét többlettel zárt a költségvetés, a kormány változatlanul elkötelezett a költségvetési stabilitás megőrzése é

Magyarország pénzügyei rendezettek, a szigorú költségvetési fegyelem fenntartása változatlanul a kormány kiemelt prioritása

2025. Július 08. 12:44, kedd | Belföld

E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás

Több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás a hétfő délutáni vihar után az E.ON Hungária Csoport működési területén – közölte a cég kedden az MTI-vel.

2025. Július 08. 10:39, kedd | Belföld

Vihar - OKF: csaknem háromezer viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei

A kedd hajnali órákig 2932 viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei, valamint az önkormányzati és az önkéntes tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel.

2025. Július 07. 16:00, hétfő | Belföld

NAV: július 5-től változik néhány adószabály

Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szombaton az MTI-vel.