Hírek
2019. Július 29. 12:02, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Szeptember 14-ig lehet ajánlásokat tenni a nemzet háziorvosa díjra
Szeptember 14-ig lehet ajánlásokat küldeni A nemzet háziorvosa pályázatra - mondta el a projekt vezetője hétfőn az M1 és a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című közös műsorblokkjában.
B. Király Györgyi elmondta, az első körben történeteket várnak az orvosokról, amelyek az emberségéről, alázatáról, szolgálatkészségéről tanúskodnak. Határon túli praxisokra is lehet ajánlásokat beküldeni.
Zsűri választja ki a tíz magyarországi és tíz határon túli "toplistást", akikre két héten keresztül lehet szavazni. A szavazás október 5-én zárul, a díjátadó pedig a hónap végén lesz. A díjjal a példaértékű hivatástudatot, szolgálatot értékelik - ismertette.
A pályázat eddig az Év praxisa néven futott, idéntől azonban egységesen A nemzet háziorvosa elnevezéssel fut. Az ajánlásokat a program honlapján, a http://www.evpraxisa.hu oldalon lehet megtenni. A pályázatot idén kilencedik alkalommal írta ki az Emberi Erőforrások Minisztériuma.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld
KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt
2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2026. Február 21. 12:00, szombat | Belföld
Választás 2026 - Hivatalosan megkezdődött a kampányidőszak
Hivatalosan megkezdődött szombaton az április 12-ei országgyűlési képviselő-választás kampányidőszaka, életbe léptek a kampányra vonatkozó szabályok.
2026. Február 21. 10:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a Liszt Ferenc repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb központja lehet
A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb kereskedelmi és a turisztikai központja lehet - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a reptér új épületkomplexumának ünnepélyes alapkőletételén.
