Hírek
2018. Szeptember 05. 05:01, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Szeptembertől folytatódnak a Google vállalkozásoknak szóló képzési programjai

Szeptembertől folytatódnak a Google elsősorban kis- és középvállalkozásoknak (kkv) szánt digitális képzései, a társaság 2018 végéig nagyjából 20 ezer kkv elérésére törekszik.
Az ingyenes képzésre idén 35 városban jelentkezhetnek az érdeklődők - közölte a Google kedden az MTI-vel.
A közlemény szerint a Google országszerte szervezi a digitális workshop programjait, hogy csökkentse a magyar munkaerőpiac szükségletei és a lakosság digitális képességei közötti eltérést.
Hozzátették, Magyarországon 2018 júliusáig 36 000 kkv vett részt a 2016-ban indult online képzésen, ahol a jelentkezők többek között a közösségi média használatáról, webáruház kialakításáról, online üzleti stratégia kialakításáról, illetve a nemzetközi terjeszkedésről tanulhattak.
A Google a workshop résztvevői közül több mint 700 megkérdezésével készített hatástanulmányt a képzés hatékonyságáról. A válaszadók az előadások közül a weboldalfejlesztést, az analitikában hasznosítható eszközök megismerését és az online tartalom létrehozását tartották a leghasznosabbnak. A résztvevők 95 százaléka úgy nyilatkozott, hogy az előadások nagy szerepet játszottak exportra vonatkozó döntéseikben, 10 százalékuk pedig már megkezdte a határon túli terjeszkedést. A megkérdezettek 8 százaléka három hónappal a tanfolyam befejezése után új munkahelyeket teremtett.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 16. 07:32, szerda | Belföld
Átadták az M44-es gyorsforgalmi út M5-ös autópálya és Szentkirály közötti szakaszát
Átadták az M44-es gyorsforgalmi útnak az M5-ös autópályát és Szentkirályt összekötő több mint 30 kilométer hosszú új szakaszát, amelynek köszönhetően Kecskeméttől immár Békéscsabáig kétszer kétsávon közlekedhetnek az autósok
2025. Április 16. 07:30, szerda | Belföld
Versenyfelügyeleti eljárást indított a GVH a Spar és az Auchan ellen
2025. Április 16. 07:28, szerda | Belföld
Tízből hat általános iskolás diák szakképzési intézményt választ
Már tízből hat diák az általános iskola nyolcadik évfolyama után szakképzési intézményt választ a továbbtanulásra
2025. Április 16. 07:25, szerda | Belföld
Az amerikai pénzügyminisztérium levette Rogán Antalt a szankciós listáról
Az amerikai pénzügyminisztérium levette Rogán Antal Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető minisztert a szankciós listáról, ami világosan bizonyítja azt, hogy más szelek fújnak Washingtonban