Hírek
2018. Január 29. 14:30, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Szerdán éjfélig érvényesek a tavalyi éves autópálya-matricák
Január 31-ig, azaz szerdán éjfélig érvényesek a 2017. évi éves országos és megyei autópálya-matricák.
A díjak idén nem változnak, de új fizetős szakaszok kerültek a rendszerbe, mint például Győr-Moson-Sopron megyében az M85-ös Csornát elkerülő második szakasza, valamint Hajdú-Bihar megyében az M35-ös Debrecen-Berettyóújfalu szakasza.
Bartal Tamás, a NÚSZ igazgatóságának elnöke korábban közölte: rekordszámú, csaknem 14 millió e-matricát vettek az autósok tavaly, mintegy 8 százalékkal többet az előző évinél, ami 69 milliárd forint bevételt jelentett a 2016-ban befolyt 64 milliárd után.
A megyei e-matricák iránti kereslet jelentősen emelkedett, tavaly több mint 1,7 millió fogyott, mintegy 200 ezerrel több az előző évinél - tette hozzá.
Bartal Tamás felidézte, idén január 1-jén jelentős módosítások léptek életbe az országos gyorsforgalmi úthálózat használatában. Példaként említette, hogy ha valaki e-matrica előzetes megvásárlása nélkül hajt fel díjköteles útra, 60 perc áll rendelkezésére, hogy pótolja a mulasztást.
Ezen felül január 1-jén megváltoztak a nagycsaládos kedvezmény igénybevételének szabályai is, így már a háromgyermekes családok is élhetnek azzal a lehetőséggel, hogy D2 díjkategóriába tartozó járművükre a jóval alacsonyabb árú D1 díjkategóriájú jogosultságot vásárolják meg.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 11. 07:00, szerda | Belföld
Az Insura.hu: a külföldi nyaralást tervezők a tavalyinál 5-6 százalékkal magasabb utasbiztosítási díjakkal számolhatnak
2025. Június 10. 07:14, kedd | Belföld
Feloldották a száj- és körömfájásra fogékony állatok Magyarországról Szlovákiába szállításának tilalmát
2025. Június 10. 07:12, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a Patrióták egy-két éven belül átalakítják az Európai Uniót
2025. Június 09. 08:11, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: én egy utcai szabadságharcos voltam és vagyok
- jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a francia LCI tévécsatorna vasárnapi műsorának adott interjúban. Hozzátette, hogy \"a szabadságot ma Brüsszelből fenyegeti veszély, ez ellen kell harcolnunk\".