Hírek
2025. Június 13. 06:34, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Szijjártó Péter: nagy csata várható az EU-s energiaügyi tanács ülésén, de a kormány nem fog engedni

Nagy csata várható az európai uniós energiaügyi tanács jövő heti ülésén, a kormány azonban nem fogja engedni, hogy Brüsszel a magyar családoktól szedje be az ukrajnai háború meghosszabbításának pénzügyi fedezetét - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön a Facebookon.
A Külgazdasági és Külügyminisztérium közleménye szerint a tárcavezető arról számolt be, hogy hétfőn Luxembourgban az energiaminiszteri tanács napirendjére kerül "az a Von der Leyen-Zelenszkij javaslat, mellyel arra akarnak kényszeríteni minket, hogy ne vásároljunk többé földgázt, kőolajat és nukleáris fűtőanyagot Oroszországtól".
"Brüsszel úgy akarja támogatni Ukrajnát, hogy a magyar családok rezsiköltségét a kétszeresére-háromszorosára emeli. Mi viszont nem fogjuk engedni, hogy az ukrajnai háború meghosszabbításának pénzügyi fedezetét a magyar családoktól szedjék be!" - szögezte le.
Majd tudatta, hogy szlovák kollégájával, Juraj Blanárral egyeztették az álláspontjaikat, és egyetértettek abban, hogy nem fogadható el a szuverenitás ilyen durva megsértése.
"A nemzeti energiapolitika összeállítása ugyanis szuverenitási kérdés, abba nem szólhat bele senki kívülről"
- hangsúlyozta.
"Mi sem Brüsszel, sem pedig Kijev kedvéért sem vagyunk hajlandók drágább és bizonytalanabb energiaforrásokra cserélni a meglévő energiaforrásainkat!" - folytatta.
"Hétfőn, Luxembourgban is meg fogjuk védeni a magyar családokat attól, hogy Zelenszkij elnök zsarolása miatt kétszer-háromszor annyit fizessenek rezsire, mint eddig!" - összegzett.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld
MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva
A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.
2025. Július 05. 14:10, szombat | Belföld
NGM: a magyar üzemanyagárak a háborús feszültség ellenére továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest
Az izraeli-iráni konfliktus lezárultával, az átmeneti megugrást követően a hazai és szomszédos üzemanyagárak is csökkenni kezdtek;
2025. Július 05. 11:02, szombat | Belföld
Axiom-4 - Kapu Tibor: egy csoda részese vagyok
Isteni élmény volt részese lenni a Grace űrhajó felbocsátásának, és az azóta eltelt valamennyi nap egy csoda, beleértve azt is, amikor először megpillantottuk a Földet
2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld
Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását
Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán