Városlista
2025. november 21, péntek - Olivér

Hírek

2011. Szeptember 28. 07:17, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress

Szombattól hatósági áras lesz a távhő

Szombattól hatósági áras lesz a távhő

Az Országgyűlés döntött arról, hogy októbertől a termelő helyett a hőszolgáltató kap majd központi támogatást.

Változás az is, hogy októbertől hatósági áras lesz a távhő is. A törvény egy új, hőoldali támogatási rendszer bevezetését célozza meg.

Az új támogatási rendszer alapvető célkitűzése a lakossági távhőárak szinten tartása mellett az, hogy a közszolgáltatási kötelezettséget ellátó távhőszolgáltatókat ösztönözze a ténylegesen primer energia megtakarítással járó, nagy hatásfokú, kapcsolt termelésből való vételezésre. A hőszolgáltatónak nyújtandó támogatást a MAVIR folyósítja majd egy elkülönített számla terhére.A törvény szerint a távhőszolgáltatásban a hatósági árnál magasabb árat a szerződésben érvényesen kikötni nem lehet. A hatósági árat kell alkalmazni abban az esetben, ha a felek az árban nem állapodtak meg, vagy ha jogszabály megsértésével más árban állapodtak meg.

Az Országgyűlés tegnap módosította az államháztartási törvényt is. A változtatás alapján az eddigi legalább 45 helyett csak 30 napnak kell eltelnie a fizetési kötelezettséget megállapító törvények kihirdetése és hatálybalépése között.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 20. 07:31, csütörtök | Belföld

Ingatlanfejlesztők: 2025 a lakáspiaci fordulat éve lett Magyarországon

2025. November 20. 07:29, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: ahhoz, hogy győzni tudjunk, mindenkire szükségünk lesz

Ahhoz, hogy győzni tudjunk, mindenkire szükségünk lesz - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök szerdán Vácrátóton, ahol részt vett a kormánypártok háborúellenes aláírásgyűjtésén.

2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld

Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját

Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. November 19. 07:29, szerda | Belföld

KSH: szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt

2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt.