Hírek
2015. December 25. 04:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Támogatást kapnak a bölcsődék fenntartói a felsőfokú végzettségű kisgyermeknevelők béréhez
Támogatást kapnak a bölcsődéket fenntartó intézmények a felsőfokú végzettségű bölcsődei kisgyermeknevelők béréhez, a támogatást a Magyar Államkincstártól kell igényelniük.
A legfrissebb Magyar Közlönyben megjelent kormányrendelet szerint az egy kisgyermeknevelő 2016. február-decemberre fizetendő 11 havi béréhez kapcsolódó éves támogatás összege 1 508 760 forint. A támogatást a bölcsőde fenntartója a felsőfokú végzettséggel rendelkező kisgyermeknevelők béréhez és annak szociális hozzájárulási adójához használhatja fel.
A támogatás a fenntartót a 2016. január 1-je és november 30-a között ténylegesen foglalkoztatott, felsőfokú végzettséggel rendelkező kisgyermeknevelők időarányosan figyelembe vett, egy tizedesre kerekített száma alapján illeti meg.
A bölcsőde fenntartója lehet települési önkormányzat, gyermekjóléti közfeladatot ellátó intézmény, valamint szolgáltatást fenntartó egyházi jogi személy, civil szervezet, közalapítvány, országos nemzetiségi önkormányzat, települési vagy területi nemzetiségi önkormányzat, gazdasági társaság és a humánszolgáltatást alaptevékenységként végző egyéni vállalkozó, továbbá központi költségvetési szerv és köztestületi költségvetési szerv is.
A rendelet hatálya nem terjed ki az egységes óvoda-bölcsődében foglalkoztatott, felsőfokú végzettséggel rendelkező kisgyermeknevelőkre.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 08. 10:00, szerda | Belföld
Vance: Bárki nyeri a választást, együtt fogunk működni vele
2026. Április 08. 08:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: az Egyesült Államok a világ legerősebb országa, és ők ma a szövetségeseink
2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld
Rogán szerint ilyen válságos időkben nem szabad kormányt váltani
Nem szabad kockáztatni, és nem szabad egy ilyen válsághelyzetben rábízni az országot olyanokra, akik veszélyes döntéseket tudnak hozni - hangsúlyozta a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter vasárnap a Hír TV-n.
2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a Magyar Honvédség képes és készen áll, hogy megvédje a gázvezetéket
A Magyar Honvédség képes és készen áll arra, hogy megvédje a gázvezetéket - írta a honvédelmi miniszter húsvéthétfőn közösségi oldalán, a vasárnapi Török Áramlat elleni szabotázsakcióra reagálva.
