Városlista
2025. április 17, csütörtök - Rudolf

Hírek

2012. Február 21. 07:17, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Titkosítják a módosított madárinfluenza vírust

Titkosítják a módosított madárinfluenza vírust

Az ENSZ veszélyességre hivatkozva titkosításra javasolja azt a két tanulmányt, amely felfedi, hogy a kutatók hogyan módosították a madárinfluenza vírusát

Méghozzá úgy, hogy az emberről is továbbterjedhessen - tájékoztat a BBC a WHO (Egészségügyi Világszervezet) jelentése alapján.

A szervezet azért döntött így, mert a kutatók által előállított mutáns vírusok emberről emberre is terjedhetnek, szemben a természetben előforduló madárinfluenzával. A döntéssel azt akarják megelőzni, hogy illetéktelenek kezébe kerüljön az információ, s így emberi világjárvány törjön ki.

A WHO nemzetközi szakértőkkel és amerikai biztonsági tisztségviselőkkel tartott konzultációt, miután arra a megállapodásra jutottak, hogy közegészségügyi okból jelen esetben alaposabb kockázatelemzést kell készíteni, s addig nem lehet kiadni a témakörről készült tanulmányokat.

A WHO a munkájukat bemutatni vágyó tudósok és az amerikai kormány közötti vitában foglalt állást. 'Teljesebb körű elemzés kell a vírussal kapcsolatos kutatások kockázatairól' - mondta Gregory Hartl szóvivő.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 16. 07:32, szerda | Belföld

Átadták az M44-es gyorsforgalmi út M5-ös autópálya és Szentkirály közötti szakaszát

Átadták az M44-es gyorsforgalmi útnak az M5-ös autópályát és Szentkirályt összekötő több mint 30 kilométer hosszú új szakaszát, amelynek köszönhetően Kecskeméttől immár Békéscsabáig kétszer kétsávon közlekedhetnek az autósok

2025. Április 16. 07:28, szerda | Belföld

Tízből hat általános iskolás diák szakképzési intézményt választ

Már tízből hat diák az általános iskola nyolcadik évfolyama után szakképzési intézményt választ a továbbtanulásra

2025. Április 16. 07:25, szerda | Belföld

Az amerikai pénzügyminisztérium levette Rogán Antalt a szankciós listáról

Az amerikai pénzügyminisztérium levette Rogán Antal Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető minisztert a szankciós listáról, ami világosan bizonyítja azt, hogy más szelek fújnak Washingtonban