Hírek
2011. Szeptember 26. 14:41, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Több az elhízott, mint az éhező ember
A Nemzetközi Vöröskereszt szerint a világon több az elhízott, mint az éhező ember, ez nem jelenti azt, hogy a jövőben mindenki jóllakik. Az élelmiszerválság miatt az éhezők évről évre egyre nehezebb helyzetbe kerülnek.
Tavalyi adatok szerint 2010-ben a világon 1,5 milliárd elhízott és 925 millió éhező ember élt - közölte a Nemzetközi Vöröskereszt humanitárius csoportja az évente kiadott World Disaster Report nevű jelentésben. Ez pedig azt jelenti, hogy napjainkra a Földön az elhízott emberek száma először haladta meg az alultápláltakét.
Az adatok rávilágítanak arra, hogy mekkora különbségek vannak a gazdag és a szegény területek között, emellett felhívja a figyelmet arra is, hogy a közelmúltban egyre növekvő élelmiszerárak miatt mekkora bajba kerültek az elmaradott országok lakói - írja az Agence France-Presse.
A szabad piaci erők összjátékának eredményeképpen mára a világ lakosságának 15 százaléka éhezik, 20 százaléka pedig elhízott - ezek a számok arra utalnak, hogy valahol valami nagyon rosszul működik - mondta a Vöröskereszt mozgalom főtitkára, Bekele Geleta.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 23. 13:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: a kormány elkötelezett a Budapest Airport bővítése mellett
2026. Május 23. 10:00, szombat | Belföld
Tiszaújvárosi robbanás - Hernádi Zsolt: üzemi baleset történt
A Mol tiszaújvárosi üzemében üzemi baleset történt, külső beavatkozásnak nem látták nyomát - hangsúlyozta a Mol elnök-vezérigazgatója péntek délután a helyszínen tartott sajtótájékoztatón.
2026. Május 23. 09:03, szombat | Belföld
Tiszaújvárosi robbanás - Hegedűs Zsolt: két sérültet hazaengedtek a miskolci kórházból
A Mol tiszaújvárosi üzemét érintő robbanásban megsérültek közül két személyt hazaengedtek a miskolci kórházból, hárman még megfigyelés alatt állnak, az ő állapotuk stabil
2026. Május 22. 12:00, péntek | Belföld
Gajdos László: nem érkezik több azbeszt tartalmú kőzet Ausztriából
Péntektől leállítja az azbeszt tartalmú kőzet Magyarországra irányuló értékesítését az osztrák cég - közölte az élő környezetért felelős miniszter csütörtökön a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
