Városlista
2025. szeptember 9, kedd - Ádám

Hírek

2017. Augusztus 29. 16:25, kedd | Belföld
Forrás: mti

Több ezer gyorshajtót kaptak el három nap alatt

Több ezer gyorshajtót kaptak el három nap alatt

Több mint 5800 jogsértést tárt fel a rendőrség három nap alatt, a megengedett sebességet túllépő járművezetők kiszűrésére irányuló, szerdától péntekig tartó országos akcióban

- közölte az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata kedden a police.hu oldalon.

A három nap alatt 5809 jogsértést dokumentált a rendőrség, ezek közül 1635 alkalommal a jármű megállítása után a vezetővel szemben intézkedtek - olvasható a közleményben. Hozzátették: 1525 járművezetőre szabtak ki helyszíni vagy közigazgatási bírságot, 105 esetben pedig szabálysértési, illetve közigazgatási eljárást indítottak. Három ember ellen bűncselekmény elkövetésének gyanúja miatt kezdeményeztek eljárást.

Közölték: a rendőrség az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata (Tispol) műveleti csoport éves ellenőrzési terve alapján tartotta meg országos, Tispol Speed elnevezésű közlekedésbiztonsági ellenőrzését. Az európai kampány ezúttal a megengedett legnagyobb sebességet túllépő járművezetők kiszűrésére irányult.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 08. 07:07, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: nemzeti konzultáció indul

A Tisza párt állítólagos adóemelési tervéről tervez konzultálni a kormány.

2025. Szeptember 08. 07:07, hétfő | Belföld

Kövér László: mindaz, ami az elmúlt 35 évben történt, összességében történelmi siker

Mindaz, ami az elmúlt 35 évben történt, összességében véve egy történelmi siker, amelyben, bár nemcsak a Fidesz vett részt, de tagjai sok tekintetben úttörők voltak