Hírek
2022. Május 02. 16:07, hétfő |
Belföld
Forrás: mti/police.hu
Több száz kilogramm haltetemet találtak Hajdú-Biharban

Nagy mennyiségű haltetemet találtak egy mezőgazdasági területen Hajdú-Biharban, a berettyóújfalui rendőrök egy halastó tulajdonosát hallgatták ki gyanúsítottként az ügyben
- tájékoztatta a megyei rendőr-főkapitányság hétfőn az MTI-t. A vizsgálat kiderítette, hogy az elpusztult állatokokat egy közeli tóból vihették oda - írták.
A rendőrök meghallgatták a tó tulajdonosát, aki azonnal beismerte, hogy ő szállította a helyszínre a több száz kilogrammnyi halat. Az állatok valószínűleg oxigénhiány miatt pusztultak el, a 40 éves férfi pedig úgy gondolta, hogy előbb összegyűjti az összes elhullott halat és csak utána értesíti a hatóságokat.
A nyomozás adatai szerint az elhelyezett, állati eredetű hulladék alkalmas lehetett volna az emberi élet, a testi épség, az egészség, a föld, a víz, a levegő vagy azok összetevői, illetve az élő szervezetek veszélyeztetésére.
A rendőrség hulladékgazdálkodás rendjének megsértése bűntettének gyanúja miatt indított nyomozást a férfi ellen - közölték.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 07. 09:41, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: továbbra is biztosított az energiaszállítás Oroszország felől
Európa folyamatos energiaválságokkal néz szembe, Magyarországon azonban továbbra is biztosított az ellátás, hiszen akadálytalan a tranzit Oroszország felől - közölte pénteken Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
2025. Június 07. 09:40, szombat | Belföld
Hőség - Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat szombaton és vasárnap
Szombaton és vasárnap is 27 Celsius-fok fölé emelkedhet a napi középhőmérséklet az ország egy részén - derül ki a HungaroMet Zrt. az pénteki veszélyjelzéseiből.
2025. Június 06. 07:27, péntek | Belföld
NGM: a hőségben figyelni kell a dolgozók megfelelő folyadékpótlására és a pihenőidők beiktatására
2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld
Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről
Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.