Városlista
2026. május 22, péntek - Júlia, Rita

Hírek

2018. Február 04. 09:35, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Török Ferenc 1945 című alkotása kapta a filmkritikusok fődíját

Török Ferenc 1945 című alkotása kapta a filmkritikusok fődíját

Török Ferenc 1945 című alkotása kapta a Magyar Újságírók Országos Szövetsége (MÚOSZ) film-és tévékritikusi szakosztályának fődíját, a legjobb rendezés díját pedig Enyedi Ildikónak ítélték oda.

A MÚOSZ honlapján közzétett eredmények szerint a fődíj mellett Török Ferenc alkotásában nyújtott fényképezésért Ragályi Elemér érdemelte ki a legjobb operatőrnek járó díjat, míg az 1945-ben nyújtott játékáért a legjobb férfi főszereplő Rudolf Péter lett. A legjobb női főszereplő díját Borbély Alexandra kapta a Testről és lélekről című filmért, a legjobb vágás díját Szalai Károly vihette haza a Testről és lélekről valamint a Granny Project című filmekért.

Vranik Roland Az állampolgár című filmje két díjat kapott: a különdíj mellett, a legjobb női epizódszereplő Máhr Ágnes lett a filmben nyújtott alakításáért. Ugyancsak két elismerést érdemelt ki Kostyál Márk Kojot című alkotása: a legjobb első film díja mellett a legjobb férfi epizódszínész díját Mátray Lászlónak ítélték oda. A legjobb rövid animációs film Pataki Szandra Wireless című filmje lett, míg a legjobb egészestés animációs film díjat Pálfi Zsolt Lengemesék című alkotása kapta. A legjobb kisjátékfilmnek járó díjat Dudás Balázs Welcome című alkotásának ítélték oda, a legjobb dokumentumfilm Révész Bálint Granny Project és Tuza-Ritter Bernadett Egy nő fogságban című filmje lett.

A legjobb látványtervnek járó elismerést Ágh Márton kapta a Jupiter holdja című filmért, a legjobb kísérleti film Lichter Péter Fagyott május című alkotása lett. A legjobb forgatókönyv díjat kapta Mészáros Márta, Pataki Éva és Jancsó Zoltán az Aurora Borealis című filmért, amely különdíjban is részesült.

Sok évtizedes kimagasló művészi tevékenységért életműdíjjal ismerték el Elek Judit Kossuth- és Balázs Béla-díjas magyar filmrendező-forgatókönyvírót.

A díjakat pénteken adták át.

Címkék: 1945, díj, film, török ferenc

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 22. 12:00, péntek | Belföld

Gajdos László: nem érkezik több azbeszt tartalmú kőzet Ausztriából

Péntektől leállítja az azbeszt tartalmú kőzet Magyarországra irányuló értékesítését az osztrák cég - közölte az élő környezetért felelős miniszter csütörtökön a Facebook-oldalára feltöltött videóban.

2026. Május 22. 09:00, péntek | Belföld

Napos, száraz, nyáriasan meleg idő várható a pünkösdi hosszú hétvégén

Napos, száraz, nyáriasan meleg idő várható a pünkösdi hosszú hétvégén, a csúcshőmérséklet a 30 Celsius-fokot is megközelítheti. A szél többfelé lesz élénk, olykor erős

2026. Május 21. 15:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: újjáépül a lengyel-magyar barátság a közlekedésben is

Újjáépítik a lengyel-magyar barátságot a közlekedésben is - írta közösségi oldalán a közlekedési és beruházási miniszter szerdán, miután tárgyalt Dariusz Klimczak lengyel infrastruktúráért felelős miniszterrel.