Városlista
2025. május 23, péntek - Dezső

Hírek

2021. Március 05. 14:00, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Tovább romlott a levegőminőség

Tovább romlott a levegőminőség

Tovább romlott a levegőminőség a magas szálló por koncentráció miatt.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) pénteken Putnok, Kazincbarcika, Sajószentpéter, Miskolc, Szeged és Mosonmagyaróvár levegőjét is veszélyesnek minősítette.

Budapesten, Esztergomban, Hernádszurdokon és Pécsen egészségtelen a levegő.

További 19 település - Nyíregyháza, Debrecen, Oszlár, Eger, Szolnok, Salgótarján, Vác, Dorog, Tököl, Százhalombatta, Tatabánya, Székesfehérvár, Várpalota, Ajka, Győr, Sopron, Sarród, Szombathely, Szentgotthárd - levegőjét kifogásoltnak minősítették.

Ugyanakkor az érintett települések többségén a levegőminőségi előrejelzésben azt írták: javulás várható.

Az NNK korábban arra figyelmeztetett, hogy a rossz levegőminőségű településeken az érzékeny lakosságcsoportba tartozók (gyermekek, krónikus betegségben szenvedők, idősek) légúti tüneteket tapasztalhatnak. A krónikus légzőszervi betegségben szenvedők tünetei súlyosbodhatnak, szükségük lehet egyéni védekezésre az egészségtelen és veszélyes minősítést kapott településeken. Nekik azt javasolják, hogy kevesebbet legyenek a szabadban.

Címkék: levegő, szálló por, szmog

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 23. 07:31, péntek | Belföld

NGM: a kormány elkötelezett a gazdaság fejlődésének biztosítása és a gyorsforgalmi úthálózat fejlesztése mellett

Magyarország történetének legjelentősebb autópálya-fejlesztése indul el 2025. szeptember 1-jén, amelynek keretében teljeskörűen megújul az M1-es autópálya.

2025. Május 23. 07:28, péntek | Belföld

Varga Mihály: a fenntartható gazdasági növekedéshez stabil pénzügyi rendszer kell

A magyar gazdaság évtizedes teljesítményében a német cégeknek is kiemelt szerepe van, ezért kulcsfontosságú, hogy a vámháború okozta változékony piaci helyzetben a német gazdaság ismét erőre kapjon

2025. Május 23. 07:22, péntek | Belföld

OGY - A jövő évi költségvetés megalapozásáról és az adótörvényekről is tárgyal a parlament

A jogi személyekről, a jövő évi költségvetés megalapozásáról, az adószabályokról és a nemzeti bankról szóló törvény módosításáról is tárgyal pénteki ülésén az Országgyűlés.

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld

Háborúellenes költségvetésnek nevezte el Nagy Márton a jövő évi büdzsét

Háborúellenes költségvetésnek nevezte a 2026-os költségvetést a nemzetgazdasági miniszter a törvényjavaslat szerdai általános vitájában az Országgyűlésben.