Városlista
2026. július 7, kedd - Appolónia

Hírek

2021. Augusztus 04. 14:07, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Továbbra is elérhető a nagycsaládosok autóvásárlási támogatása

Továbbra is elérhető a nagycsaládosok autóvásárlási támogatása

Most is lehet támogatást igényelni a nagycsaládosoknak az autóvásárláshoz - mondta a családokért felelős tárca nélküli miniszter szerdán a Facebook-oldalán megosztott videóban.

Novák Katalin kifejtette: azoknak, akik nagycsaládban élnek vagy már úton van a harmadik kisbabájuk, a kormány támogatást ad, hogy megvásároljanak egy legalább hétszemélyes autót.

Ehhez legfeljebb 2,5 millió forintos anyagi segítséget nyújtanak, s ezt nem kell visszafizetni, sőt "egyenesen a Magyar Államkincstártól az autókereskedőhöz érkezik ez az összeg, tehát nem is kell megelőlegezni" - emelte ki.

A támogatás az autó teljes vételárának a fele, de maximum 2,5 millió forint lehet - jelezte, hozzátéve: a költségvetésből 60 milliárd forintot fordítottak a nagycsaládosok autóvásárlási támogatására.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 07. 10:00, kedd | Belföld

Társadalmi egyeztetés indult a megye és kormánymegbízott elnevezésekről

Társadalmi egyeztetés indult hétfőn a megye és kormánymegbízott elnevezésekről. Az ezzel kapcsolatos törvénytervezet és az ahhoz kapcsolódó dokumentumok a kormány honlapjáról érhetők el.

2026. Július 07. 07:46, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a Tisza minden határt átlép, emberit, erkölcsit, jogállamit

A Tisza minden határt átlép: emberit, erkölcsit, jogállamit - közölte a Fidesz elnöke hétfőn a Facebook-oldalán.

2026. Július 07. 07:41, kedd | Belföld

Magyar Péter: még Isztambulban is nevettek, hogy a Fidesz akar tüntetni a demokrácia mellett

Még Isztambulban is hangosan felnevettek, amikor meghallották, hogy a Fidesz akar tüntetni az alkotmányosság és a demokrácia mellett - közölte a miniszterelnök hétfőn a Facebook-oldalán.