Hírek
2016. December 18. 05:00, vasárnap |
Sport
Forrás: mti - Fotó: MTI/Marjai János
Úszószövetségi vita - Szabó Tünde nem vállalná jelölését MÚSZ-elnöknek
A sportügyekért felelős államtitkár nem lát esélyt arra, hogy Gyárfás Tamás maradhatna az úszószövetség (MÚSZ) elnöke.
Szabó Tünde az atv.hu-nak adott interjújában egyértelművé tette, hogy ő maga nem vállalná a jelölést a MÚSZ vezető tisztére, az egyik lehetséges befutónak tartott Bienerth Gusztávval, a turizmusért felelős kormánybiztossal, a Budapest 2024 olimpiai pályázat alelnökével viszont szívesen együtt dolgozna, mint MÚSZ-elnökkel.
Az interjúból kiderült, hogy Szabó Tünde a napokban is beszélt Hosszú Katinkával és annak edző-férjével, s az államtitkár szerint Shane Tusup változtatni fog kommunikációs stílusán.
Hét közben, szerdán Gyárfás Tamás közölte, ha a Magyar Úszó Szövetség elnökségének jelölőbizottsága és a 118 tag is támogatná, akkor elgondolkodna azon, hogy maradjon a MÚSZ élén, egyszersmind azt is hangsúlyozta, hogy ezt a lehetőséget irreálisnak tartja. Aznap dőlt el, hogy január 8-án tartják a szervezet rendkívüli elnökválasztó közgyűlését, vagyis Gyárfás hivatalosan addig a napig tölti be az elnöki posztot.
A szerdai sajtótájékoztatón Gyárfás Tamás az ellentábora vezéralakjának számító Hosszú Katinkáról, illetve a hozzá fűződő viszonyáról szólva azt mondta, természetesen egy háromszoros olimpiai bajnokkal nem lehetnek azonos súlycsoportban, ugyanakkor a mai napig nem tudja, mit vétett Hosszú vagy a magyar úszósport ellen.
A MÚSZ-elnök a sajtóban lehetséges utódokról megjelent nevekre reagálva Bienerth Gusztávval kapcsolatban csak annyit mondott, az ő esetében elsietett és megalapozatlan döntés lenne véleményt alkotnia, Seszták Miklós minisztert, a 2017-es magyarországi vizes vb szervezőbizottságának elnökét kiváló szakembernek tartja, míg a MÚSZ korábbi főtitkárát, a jelenlegi sportállamtitkár Szabó Tündét talán még jobbnak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 01. 15:00, vasárnap | Sport
Szoboszlai gólpasszt adott, hétgólos meccset nyert a Liverpool
A Szoboszlai Dominikkal és Kerkez Milossal felálló címvédő Liverpool hazai pályán 5-2-re legyőzte a bennmaradásért küzdő West Ham Unitedet szombaton az angol labdarúgó Premier League 28. fordulójában.
2026. Február 27. 07:14, péntek | Sport
Európa-liga - Kétgólos hazai sikerével nyolcaddöntős a Ferencváros
A Ferencváros 2-0-ra legyőzte a vendég Ludogorecet a labdarúgó Európa-liga rájátszásának első körös visszavágóján, csütörtökön, ezzel 3-2-es összesítéssel továbbjutott a nyolcaddöntőbe.
