Hírek
2017. December 14. 07:34, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Üveggyűjtésre kötelezik a boltokat
2018 januárjától kötelező lesz visszavenniük a 300 négyzetméternél nagyobb alapterületű élelmiszerboltoknak a használt tárolóüvegeket
- írja csütörtöki számában a Magyar Nemzet a Kormány.hu oldalon közzétett előterjesztésre hivatkozva.
A Földművelésügyi Minisztérium által készített rendelettervezet szerint a kötelezettség nem betétdíjas rendszer lenne, hanem üveggyűjtő konténereket kellene kitenniük az üzleteknek vagy a boltban egyszerűen bevenni az üveghulladékot.
A lap emlékeztet arra, hogy a palackok, befőttesüvegek kötelező átvételéről szóló rendeletet még nem hirdették ki, így kérdés, hogy lesz-e elég ideje az érintett üzleteknek felkészülni a feladat ellátására.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 06. 11:00, hétfő | Belföld
Orbán Viktor Kiskundorozsmán ellenőrizte a Török Áramlat megerősített katonai védelmét
Egyelőre Magyarország gázellátása nincs veszélyben, de észnél kell lenni, a szükséges ellenőrzéseket és folyamatos védelmet teljesíteni kell
2026. Április 06. 09:46, hétfő | Belföld
Megnyílt a megújult Citadella - ingyenes programokkal várják az érdeklődőket
Megnyílt a budapesti Gellért-hegyen a megújult Citadella a nagyközönség előtt húsvétvasárnap kora délután, az alkalomból két napon keresztül ingyenes programokkal várják az érdeklődőket.
2026. Április 05. 11:00, vasárnap | Belföld
Évi 7 millió forinttal is többet kereshetnek a diplomások az érettségizettek átlagkeresetéhez képest
2026. Április 05. 09:18, vasárnap | Belföld
Erdő Péter: húsvét az egész életünket mássá teszi
Húsvét az egész életünket mássá teszi, segít, hogy boldogok legyünk. A mi feladatunk pedig az, hogy elmondjuk ezt a titkot a világnak - hangsúlyozta Erdő Péter húsvétkor.
