Városlista
2026. március 12, csütörtök - Gergely

Hírek

2021. Augusztus 18. 08:00, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Vádat emeltek a salgótarjáni kilátóból kieső fiatal ügyében

Vádat emeltek a salgótarjáni kilátóból kieső fiatal ügyében

Segítségnyújtás elmulasztásának vétsége miatt vádat emeltek két férfi ellen, aki a Karancs-kilátóból tavaly júliusban kieső sérült társának nem nyújtott segítséget

- tájékoztatta a Nógrád megyei főügyészhelyettes kedden az MTI-t. Sziliné Séber Anita közölte: a fiatal férfiak tavaly július 25-én este Somoskőújfalun megbeszélték, hogy kimennek a Karancs-hegyi kilátóhoz. Este tíz óra körül indultak el gyalog a vízmosásos, csúszós, meredek terepen. Éjféltájban érkeztek meg, felmentek a mintegy huszonöt méter magas kilátó tetejére, ahol 15-20 percet tartózkodtak.

A kilátóról lefelé jövet az elöl haladó 20 éves férfi több mint hét méter magasságból kiesett a kilátó mellé, a földes útra. A vádlottak nem nyújtottak tőlük elvárható segítséget nyilvánvalóan sérült társuknak. Mobiltelefonon sem értesítettek senkit, és gyalog is csak órákkal később indultak el segítségért, amikor társuk már elvesztette eszméletét.

A fiatalember súlyos sérülései miatt másnap hajnalban meghalt.

A főügyészhelyettes hozzátette: a nyomozás nem bizonyította kétséget kizáróan, hogy azonnali segítségnyújtás esetén a férfi élete megmenthető lett volna.

A Salgótarjáni Járási Ügyészség a 27 és 28 éves férfi ellen segítségnyújtás elmulasztásának vétsége miatt emelt vádat, és - tárgyalás mellőzésével - felfüggesztett szabadságvesztés kiszabását indítványozta - közölte.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 12. 07:21, csütörtök | Belföld

NAV: hétfőig lehet kérni az szja-bevallási tervezetek postázását

Még öt napig, március 16-ig kérhetik az szja-bevallási tervezetek postázását azok, akik nem rendelkeznek elektronikus elérhetőséggel - hívta fel a figyelmet szerdán a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

2026. Március 11. 14:00, szerda | Belföld

BKK: hamarosan minden metrón megjelenik az érintésmentes fizetés

2026. Március 11. 07:23, szerda | Belföld

Veszprém megyében folytatta kampányát Orbán Viktor

A háború szele lengi körül Magyarországot; a következő választásnak a legnagyobb tétje, hogy lesz-e olyan kormányunk, amely kívül tudja tartani Magyarországot egy háborún - jelentette ki Orbán Viktor kedden Balatonfüreden.