Városlista
2026. április 15, szerda - Tas, Anasztázia

Hírek

2018. Február 16. 14:29, péntek | Belföld
Forrás: mti

Vasárnap hajnalban rövid ideig szünetel az e-matrica értékesítése

Vasárnap hajnalban rövid ideig szünetel az e-matrica értékesítése

Hálózati karbantartás miatt február 18-án, vasárnap hajnalban éjfél és fél kettő között maximum egy órás szünet lesz az úthasználati jogosultságok értékesítésében

- tájékoztatta az MTI-t a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. (NÚSZ) pénteken. A közleményből kiderül, a beavatkozás az e-matrica értékesítést és a 3,5 tonna össztömeg feletti teherjárművekre érvényes e- útdíj rendszert (HU-GO) egyaránt érinti.

A jelzett időintervallumban az ismert csatornák egyikén sem lesz lehetőség e-matricák és HU-GO viszonylati jegyek beszerzésére, ez utóbbi esetében az egyenlegek feltöltése is szünetel - hívta fel a figyelmet a szolgáltató. A NÚSZ ügyfélszolgálati irodáin igénybe vehető ügyintézési lehetőségek sem lesznek elérhetők - tették hozzá.

Fontos tudnivaló, hogy az idén januártól érvényes jogszabálynak megfelelően a jelzett üzemszünet végét követő hatvan percen belül a NÚSZ nem szab ki pótdíjat az e-matrica rendszerben jogosultság nélkül közlekedő járművekre. Ez a türelmi idő ugyanakkor nem vonatkozik a HU-GO rendszerben közlekedő 3,5 tonna feletti teherjárművekre - olvasható az anyagban.

A NÚSZ kiemelte: a technikai beavatkozás a fedélzeti eszközt (OBU-t) használó ügyfeleiket nem érinti, de nekik is gondoskodniuk kell arról, hogy a szóban forgó időszakra elegendő fedezetük legyen az útdíjakra.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 14. 11:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: megtartjuk és kijavítjuk a déli határkerítést, nem fogadunk el semmilyen paktumot

Magyarország nagyon szigorú álláspontot képvisel az illegális migráció kapcsán, nem fogad el semmilyen paktumot, allokációs mechanizmust -

2026. Április 14. 07:17, kedd | Belföld

Választás 2026 - Az államfő egyeztetésre hívta az Országgyűlésbe jutó pártok vezetőit

Sulyok Tamás köztársasági elnök személyes egyeztetésre hívta az Országgyűlésbe jutó pártok vezetőit a szerdai napra - tette közzé az államfő hétfői Facebook-bejegyzésében.

2026. Április 13. 16:06, hétfő | Belföld

Magyar Péter: a magyar emberek történelmet írtak

Magyarország és a magyar emberek történelmet írtak, a Tisza Párt óriási felhatalmazást kapott, ami óriási felelősséget jelent