Hírek
2021. Október 14. 09:02, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Vesztegetés miatt őrizetbe vettek egy orvost
Vesztegetés miatt őrizetbe vettek egy zalai orvost, aki a magánbetegeit állami kórházban pénzért látta el - közölte a rendőrség szerdán a police.hu oldalon.
A Nemzeti Védelmi Szolgálat feljelentése alapján indult eljárás szerint az orvos a magánpraxisába tartozó pácienseket telefonos egyeztetés után az egyik - közelebbről meg nem nevezett - zalai, állami kórház ultrahangos vizsgálóhelyiségébe rendelte be. A kórház alkalmazottjaként munkaidőben vagy ügyeleti időben látta el a betegeket, a kórházban végzett vizsgálatokért pedig pénzt kért, amivel megszegte az egészségügyi jogviszonyával kapcsolatos kötelességét.
A nyomozók kedden gyanúsítottként hallgatták ki az orvost, majd őrizetbe vették. Ügyében - a bűncselekménynek számító - vesztegetés elfogadásának gyanúja miatt folyik nyomozás.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld
Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá
Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.
2026. Január 21. 07:19, szerda | Belföld
Magyar Péter: a Tisza Párt tiltakozik a Mercosur szabadkereskedelmi egyezmény aláírása ellen
Tiltakozik a Tisza Párt a Mercosur szabadkereskedelmi egyezmény aláírása ellen - közölte a párt vezetője strasbourgi sajtótájékoztatóján kedden, amelyet a közösségi oldalán közvetített.
2026. Január 20. 07:12, kedd | Belföld
MÁV-csoport: 13 százalékot meghaladó keresetnövekedés az idén
A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13 százalékkal kereshetnek többet az idén
